logo_fb_new.png

Ośrodek Prewencji Narządu Ruchu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne im. Ojca Pio w Stróżach

Każda osoba ubezpieczona, zagrożona całkowitą lub częściową niezdolnością do pracy spowodowanej  chorobą lub wypadkiem, może bezpłatnie skorzystać z programu rehabilitacji leczniczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym im. Ojca Pio prowadzi od 2008 roku stacjonarne turnusy rehabilitacyjne w ramach Prewencji Rentowej ZUS, gdzie leczone są schorzenia narządu ruchu. Standardowy czas trwania rehabilitacji leczniczej wynosi 24 dni ale może on być przedłużony lub skrócony przez ordynatora ośrodka rehabilitacyjnego, po uprzednim uzyskaniu zgody ZUS. Jednorazowo na taki turnus przyjeżdża około 100 osób  z całej Polski.

Pacjentom przyjeżdżającym do naszego Ośrodka zapewniamy: zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych, wyżywienie, kompleksową rehabilitację,  ćwiczenia i  odnowę biologiczną oraz treningi relaksacyjne prowadzone przez psychologa. Osoby  mają zwracane  koszty podróży z miejsca zamieszkania do Ośrodka i z powrotem.

Rehabilitacja ma na celu wpłynąć na poprawę stanu funkcjonalnego osób i na ich zdolność kontynuowania pracy zawodowej. Pozwala także na powrót do normalnego życia rodzinnego, zawodowego i społecznego.

Pacjentom przyjeżdżającym do nas staramy się okazać dużo wyrozumiałości, życzliwości, uśmiechu, a czas wolny umilić poprzez pomoc w zorganizowaniu wycieczek oraz różnych innych  form wypoczynku.

Podstawą skierowania do ośrodka rehabilitacyjnego jest orzeczenie o potrzebie rehabilitacji wydane przez lekarza orzecznika ZUS. Lekarz orzecznik ZUS może je wydać:

  • na wniosek lekarza prowadzącego leczenie (na dowolnym formularzu), złożony przez pacjenta w oddziale ZUS właściwym ze względu na miejsce zamieszkania
  • podczas kontroli zaświadczenia lekarskiego o czasowej niezdolności do pracy,
  • przy ustaleniu uprawnień do świadczenia rehabilitacyjnego,
  • podczas orzekania o niezdolności do pracy dla celów rentowych.

Jeżeli lekarz orzecznik ZUS wyda orzeczenie o potrzebie przeprowadzenia rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej, osoba zainteresowana otrzymuje zawiadomienie o skierowaniu do ośrodka rehabilitacyjnego.

Jadąc na leczenie w ramach Prewencji Rentowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, należy zabrać:​

  • zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS;
  • dokumentację medyczną;
  • rzeczy osobiste (m.in. przybory toaletowe, strój i obuwie sportowe, strój kąpielowy
    i klapki antypoślizgowe na basen);
  • leki przyjmowane przewlekle w ilości zapewniającej zasób przez cały okres pobytu;

 

Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne w Stróżach nie prowadzi wcześniejszej rezerwacji pokoi!

 

Więcej informacji uzyskasz:
Recepcja tel.: 18 53 51 770
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

OFERTA SPECJALNA:

Turnus 1

Kadra naszego ośrodka:

Nasz zespół składa się z lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej, ortopedii oraz neurologii, kadry pielęgniarskiej oraz wykwalifikowanej, stale podnoszącej wiedzę o innowacyjne formy usprawniania kadry fizjoterapeutycznej. Ponadto współpracujemy z psychologiem klinicznymi, neurologopedą, a także dietetykiem. Program usprawniania jest zlecany oraz prowadzony zgodnie ze wszystkim europejskim standardami leczenia. Każdy zaplanowany program usprawniania ma charakter zindywidualizowany i jest dedykowany specjalnie dla danego pacjenta.

Zapraszamy!

Lat doświadczenia
Miejsc
Pacjentów rocznie

FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

Kontakt:

Recepcja: 18 53 51 770
Poradnia rehabilitacyjna:
18 53 51 797
Pracownia fizjoterapii:
18 53 51 792
Oddział rehabilitacji:
18 53 51 572
Kierownik ds. turnusów ZUS: 18 53 51 766

33-331 Stróże 413,
woj. małopolskie, Polska

NIP: 7381778443, REGON: 491860140, Numer KRS: 0000028676
Numer konta:
43 1050 1722 1000 0012 0317 9021

Zapisz się do Newslettera, aby otrzymywać informacje o naszym Centrum!